Międzynarodowy konkurs JUNIOR B3 – Twórcza informatyka z BALTIE

W ramach projektu Twórcza Informatyka z Baltie uczniowie PSP nr 3 wzięli udział  w międzynarodowym konkursie JUNIOR B3. Pracując w programie Baltie 3 dzieci miały okazję przekonać się, że komputer nie tylko jest bardzo pomocny, ale także same mogą decydować o tym, jak go wykorzystywać. To pierwszy, bardzo ważny stopień wtajemniczenia w programowanie.

Korzystając z programu Baltie, uczniowie programując, wykorzystywali w praktyce wiedzę, jaką zdobywają na lekcjach w szkole.

Szkolnym koordynatorem konkursu była nauczycielka informatyki mgr inż. Łucja Dzierwa.  Jej podopieczni zyskali bardzo wysokie lokaty. Poniżej znajduje się zestawienie wyników w kategorii B na dzień 3 stycznia 2012 r.

W WOJEWÓDZTWIE

W KRAJU

1. miejsce – Maciej Musiał

2. miejsce – Filip Rosa

3. miejsce – Paweł Grzyb

5. miejsce – Damian Świerczek

6. miejsce – Krzysztof Szuba

9. miejsce – Karolina Gurgul

6. miejsce – Filip Rosa

11. miejsce – Paweł Grzyb

12. miejsce – Maciej Musiał

18. miejsce – Krzysztof Szuba

21. miejsce- Karolina Gurgul

40. miejsce – Emil Łoboda

Również w kategorii międzynarodowej uczniowie naszej szkoły uzyskali wysokie lokaty.

Po raz pierwszy w historii tych konkursów prace uczniów oceniał nie człowiek, tylko komputer. Serwer konkursowy na bieżąco podsumowywał wyniki.

Znaczącym faktem jest również to, iż „Trójka” znalazła się wśród pięciu najbardziej aktywnych szkół   w kuratoryjnym pilotażu międzynarodowego projektu TIB 2011 – konkursie Junior B3 w województwie małopolskim oraz otrzymała za darmo niebieską licencję Baltie 3 i Baltie 4 C#_(dla całej szkoły i wszystkich uczniów w domu) na rok 2012 (od 1.01.2012 do 31.12.2012).

Wszelkie informacje na stronie internetowej http://www.baltie.pl