Treść artykułu

Zawód informatyka – doradztwo zawodowe

Na zajęciach z doradztwa zawodowego w klasach siódmych uczniowie obejrzeli wywiad z przedstawicielem zawodu  informatyka – Panem Mariuszem Zawistowiczem.

Pan Mariusz podczas wywiadu udzielił odpowiedzi na przygotowane przez uczniów pytania, które w ich imieniu zadała Pani Małgorzata Kuciel – doradca zawodowy pracujący w naszej szkole.  Pytania dotyczyły pracy pracy Pana Zawistowicza oraz ścieżki, jaką odbył, aby znaleźć się w swoim obecnym miejscu zawodowym.

Pan Mariusz skończył studia w zakresie informatyki oraz studia podyplomowe z zakresu programowania.  Od początku kariery pracował w wielu miejscach, zarówno w Polsce jak i za granicą. Jego bogate doświadczenie zawodowe obejmuje także pracę w warunkach zdalnych dla pracodawców za granicą. Obecnie dodatkowo jest organizatorem kursów programowania dla dzieci i młodzieży.

Na bieżąco szkolił i nadal doskonali się zawodowo. Pan Mariusz twierdzi, że w takiej dziedzinie, jaką jest informatyka rozwój zawodowy jest niezbędny.

Pan Zawistowicz – w swoim wywiadzie przekazał wiele wartościowych treści – także z zakresu motywacji, podejścia do rozwoju zawodowego, organizacji swojego czasu pracy oraz niezbędnych warunków, jakie musi spełniać osoba, która w przyszłości chce programować lub też zajmować się grafiką. Wymienił tutaj między innymi konieczność przyłożenia się przez uczniów szczególnie do takich przedmiotów szkolnych,  jak: matematyka, fizyka oraz język angielski.

Uczniowie klas siódmych dziękują Panu Mariuszowi za udzielenie wywiadu i życzą dalszych sukcesów zawodowych i niegasnącej pasji do jego wykonywania😊.