Międzykulturowy projekt „NICE TO E-MEET YOU”

Wszyscy wiemy, że w czasach pandemii i lockdownów trudno jest myśleć o wojażach zagranicznych. Tęskniącym za podróżami przyszedł jednak z pomocą projekt „Nice to e-meet you”, dzięki któremu młodzież może wirtualnie spotkać się z rówieśnikami z różnych krajów.

Międzykulturowy projekt „Nice to e-meet you” został stworzony, by połączyć uczniów z całego świata. Uczniowie klasy 6 b postanowili stać się jego częścią, wykorzystując możliwość łączy internetowych oraz paszport znajomości języka angielskiego. Niezwykłe spotkania miały miejsce z uczniami z Indii, Czech, Turcji i Macedonii. W czasie pierwszych zajęć uczniowie przedstawiali prezentacje dotyczące swoich krajów i przedstawiali się. Przyjemnie było ogrzać się tureckim słońcem, zachwycić hinduskimi festiwalami, poznać wnuka macedońskiego zdobywcy Mont Everest i pospacerować śladami czeskich zabytków. Po błyskawicznym przełamaniu lodów kolejne spotkania były poświęcone rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych poprzez pracę na określony temat w breakout rooms, czyli w wirtualnych grupach. Mamy nadzieję, że ta podróż się dopiero się zaczęła i przed nami jeszcze wiele inspirujących spotkań.

Koordynatorem spotkań była pani Monika Sułek.