Bezpieczni w Internecie przez cały rok 2020/21

W tym roku szkolnym nasza nauka przede wszystkim  polegała na pracy zdalnej dzięki łączom internetowym.  Nie mogło więc zabraknąć działań, w których mogliśmy zaprezentować umiejętność bezpiecznego korzystania z Internetu. Nasza szkoła brała udział w  tegorocznej edycji  Dnia Bezpiecznego Internetu,  organizowanym w Polsce przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Wydarzenie patronatem honorowym objął Prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki. Partnerami akcji zostały firmy: Facebook, Google, Samsung, Librus oraz Elektrownia Powiśle.

Przez  różnorodne akcje zostały propagowane działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, nauczyciele i wychowawcy zaznajomili się  z problematyką bezpieczeństwa online oraz  wypromowano  pozytywne  wykorzystywania internetu.

Chętni uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą biorąc udział w szkolnym konkursie wiedzy  online BEZPIECZNI W INTERNECIE PRZEZ CAŁY ROK 2020/21.

Najlepsi okazali się:
Jakub Król – 1 miejsce w kategorii klas IV