Podsumowanie konkursów plastycznych w roku szkolnym 2020/2021

1. Powiatowy Konkurs Plastyczny :”Bezpieczeństwo  w sieci”

Miło nam poinformować, że w  Powiatowym Konkursie BEZPIECZEŃSTWO W SIECI, organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Brzesku, Urząd Miejski w Brzesku, Stowarzyszenie Be Active oraz MOK uczniowie naszej szkoły zdobyli trzy pierwsze miejsca w kategorii klas 5-8.

I miejsce – Róża Zyznawska z klasy 7d
II miejsce – Oliwia Witkowska z klasy 8a
III miejsce – Jakub Olchawa z klasy 8b

W kategorii klas 1-4
III miejsce – Martyna Śliwa klasa 4d

Jak poinformował organizator, otrzymano ponad 110 prac, więc wybór tych najlepszych okazał się bardzo trudnym zadaniem. Cieszymy się, że w tym gronie znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

Gratulujemy

2. I Festiwal Kultury Szkół Powiatu Brzeskiego pod hasłem  „Prawdziwa radość jest zwycięstwem…”

Celem festiwalu było rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz popularyzacja działalności artystycznej oraz jej walorów wychowawczych dzieci i młodzieży szkół podstawowych
z powiatu brzeskiego.

W konkursie plastyczno- fotograficznym uczennica klasy 7e Maria Adamczyk zdobyła II miejsce w kategorii klasy 5-8, wykonując pracę plastyczną w technice kolaż.

3. Wojewódzki Konkurs Plastyczno- – Literacki dla uczniów klas 4-8
„Dziecięce prawa i obowiązki – Mam prawo do emocji!

Tegoroczna edycja  konkursu skupiła się wokół praw dziecka w czasie pandemii. Uczestnicy w formie komiksowej historyjki mieli wyrazić swoje uczucia: lęk, złość, smutek, zniecierpliwieni, czyli emocje, które przeważają w doświadczaniu przez dzieci obecnej sytuacji.

Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły zostały finalistkami tego konkursu zajmując w kategorii klas 7-8:

I miejsce –  Patrycja Pencak klasa 8e
II miejsce  – Hanna Osyba  klasa 7b

Gratulujemy

4. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny z elementami astronomii i kosmologii „Międzygwiezdny pył” pod patronatem Instytutu Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk w Krakowie i Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach.

Głównym celem konkursu było popularyzowanie wiedzy przyrodniczej, w tym elementów astronomii i kosmologii oraz rozwijanie aktywności artystycznej inspirowanej otaczającym światem.

Jak poinformował organizator, na konkurs wpłynęło 440 prac plastycznych (z dwóch etapów konkursu) z 51 szkół. Z tym większą satysfakcją informujmy, że III miejsce w kategorii klas I-III uzyskała Joanna Żak z klasy 2a, natomiast I miejsce w kategorii klas 7- 8  zdobyła Kinga Kolbusz z klasy 7e wykonując pracę pod hasłem „Wszechświat i promieniowanie kosmiczne.

5. Powiatowy Konkurs Plastyczny „Nasz Święty Jan Paweł II”

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców konkursu plastycznego „Nasz Święty Jan Paweł II”. Na konkurs wpłynęło 485 prac plastycznych wykonanych różnorodnymi technikami. Kryteria oceny jakimi kierowali się członkowie komisji to: twórcza pomysłowość i wyobraźnia w zakresie przedstawienia tematu, samodzielność w wykonaniu pocztówki, ogólna estetyka wykonania pracy.

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły odnieśli w konkursie sukcesy.

W kategorii klas I-IV:
II miejsce – Martyna Śliwa, kl. IV d
wyróżnienie – Rita Janora, kl. II a

W kategorii klas V-VIII:
I miejsce – Leonard Popiela, kl. VI a
wyróżnienie – Sonia Węgrzyn, kl. VI a

Gratulujemy

6. XV Konkurs Poetycko-Fotograficzny „Moje myśli, moje uczucia, moje życie…”

W listopadzie 2020 r. uczeń naszej szkoły wziął udział w XIV Konkursie Poetycko- Fotograficznym organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową w Iwkowej. Warunkiem udziału w konkursie było samodzielne napisanie wiersza o dowolnej tematyce i wykonanie fotografii nawiązującej do jego treści.

W konkursie poetycko-fotograficznym Leonard Popiela, uczeń klasy VI a otrzymał wyróżnienie w kategorii „Interesujące zdjęcie”.