Spotkanie z pisarzem A. Grabowskim

Spotkanie autorskie z pisarzem Andrzejem Grabowskim.

Kawaler Orderu Uśmiechu, poeta, satyryk i publicysta, autor licznych książek dla dorosłych, dzieci i młodzieży był gościem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku.

2 grudnia 2011 roku na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Brzesku młodych czytelników odwiedził Andrzej Grabowski. Na spotkanie z pisarzem przybyli uczniowie klasy IV C i IV D PSP Nr 3 w Brzesku wraz z opiekunami. Dzieci miały okazję nie tylko zetknąć się z piękną prozą i poezją skierowaną specjalnie do nich, ale także osobiście poznać twórcę.

Grupa uczniów z klasy IV C pod kierunkiem mgr Magdaleny Głowackiej – Zastawnik udowodniła, że twórczość autora niezapomnianych „Przygód Skrzata Wiercipiętka” cieszy się niesłabnąca popularnością, prezentując krótką inscenizację pod tytułem „ Hobby, czyli – kto i jakiego ma fioła” na podstawie powieści Grabowskiego „Awantura w pawich piórach”.  Przedstawienie przygotowane przez młodych  aktorów spotkało się z wielkim uznaniem pisarza, twórcy wielu widowisk telewizyjnych.

Andrzej Grabowski przybliżył uczniom swoją twórczość i przeczytał fragmenty napisanych przez siebie książek, które doczekały się tłumaczeń na wiele języków, np. grecki, niemiecki czy japoński. Był również czas na pytania, wspólne zdjęcia i autografy.

Wydarzenie to zapisało się głęboko w pamięci uczestników i na pewno zainspiruje  do sięgnięcia po książkę.