Międzypowiatowy Turniej Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania”2011r

SUKCES „TRÓJKI” W MIĘDZYPOWIATOWYM TURNIEJU SZTUKI RECYTATORSKIEJ „POSZUKIWANIA” 2011r.

W październiku miała miejsce IV edycja Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania” organizowanego przez MOK w Brzesku, Dąbrowski Dom kultury, Małopolskie Centrum Kultury „Sokół”  w Nowym Sączu i Miejską Bibliotekę w Żabnie. Uczestnicy turnieju mieli za zadanie zaprezentować dwa teksty literackie powstałe w latach 1914 – 2010. Konkurs został podzielony na trzy etapy.

W pierwszym etapie, szkolnym, spośród szesnastu ochotników komisja wybrała cztery reprezentantki: Małgorzatę Świątek (VI B), Aleksandrę Pacurę (V C). Julię Dudek (VB) i Aleksandrę Muchę (IV C). Wszystkie dziewczynki pięknie zarecytowały wybrane przez siebie wiersze i fragmenty prozy, godnie reprezentując naszą placówkę w MOK w Brzesku.

Spośród blisko czterdziestu uczestników komisja doceniła Olę Muchę, przyznając jej wyróżnienie i kwalifikując do etapu międzypowiatowego.

27 października 2011r. w Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku zebrali się najlepsi recytatorzy z trzech powiatów. Po długich i ciężkich zmaganiach jury przyznało I miejsce reprezentantce naszej szkoły. Jest to pierwszy tak wielki sukces czwartoklasistki.