Finaliści Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego

Małopolski Konkurs Języka Polskiego organizowany corocznie przez Kuratorium Oświaty w Krakowie jest trzyetapowy i wymaga od uczniów dużego nakładu pracy i zaangażowania. Tematyka tegorocznej edycji brzmiała „Wolność, równość, braterstwo”, a konkursowe zadania wymagały od uczniów znajomości tekstów kultury wskazanych w regulaminie oraz wiedzy i umiejętności z zakresu podstawy programowej języka polskiego dla szkół podstawowych.

Długotrwałe przygotowania, systematyczna praca i włożony wysiłek zaowocowały sukcesem naszych uczniów. Emilia, Ola i Kuba po pomyślnym udziale w etapie szkolnym i rejonowym awansowali do zmagań na szczeblu wojewódzkim i znaleźli się w gronie 121 najlepszych uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego. 3 marca w Szkole Podstawowej nr 91 w Krakowie przystąpili do trzeciego etapu konkursu, zdobywając tytuły finalistów.

Uczniów w przygotowaniach do konkursu wspierali nauczyciele języka polskiego. Emilia pracowała pod czujnym okiem pani Justyny Krzywackiej, Olę przygotowywała pani Magdalena Głowacka – Zastawnik a Kubę – pani Edyta Szczepanek.

Wszystkim finalistom gratulujemy sukcesu i życzymy wielu kolejnych osiągnięć.