II Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej „Be a Star”

26 kwietnia 2021 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Brzesku mogliśmy usłyszeć piosenki takich wykonawców, jak: Ed Sheeran, Christina Aguilera, Rihanna, Adele, Leonard Cohen czy Coldplay. W murach naszej szkoły odbył się II Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej „Be a Star”. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęło Starostwo Powiatowe w Brzesku.

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią, uczniowie z: PSP w Uściu Solnym, PSP w Biesiadkach, ZSP w Jadownikach, PSP w Tworkowej, ZSP w Borzęcinie Dolnym, PSP w Zaborowie, PSP w Uszwi, PSP w Woli Dębińskiej, PSP w Gnojniku, ZSP w Brzesku, PSP w Okocimiu, PSP nr 3 w Brzesku, PSP w Lewniowej, ZSP w Dębnie, PSP w Biadolinach Szlacheckich oraz z PSP nr 1 w Jadownikach nadesłali swoje występy w formie plików wideo.

Komisja artystyczna w składzie: pani Renata Kawula – nauczyciel języka angielskiego w PSP w Żabnie, pani Magdalena Pudło – nauczyciel języka angielskiego oraz pan Jakub Tota – nauczyciel muzyki wysłuchała i oceniła występy 23 uczestników. Jury szczególnie zwróciło uwagę na kunszt artystyczny, poprawność językową i ciekawą interpretację  utworu.

Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

Grand Prix  II Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej „Be a Star” –

Emilia Hawryłko z PSP w Biesiadkach

w kategorii klas IV-VI:
I miejsce –
Aleksandra Klecka z PSP w Gnojniku
II miejsce –
Nikola Podstawska z PSP w Biadolinach Szlacheckich,  Marcel Jakubas z PSP nr 3 w Brzesku
III miejsce-
Wiktoria Płaneta z ZSP w Dębnie
Wyróżnienia –
Julia Kotwa z PSP w Zaborowie, Milena Rożek z PSP 1 w Jadownikach

w kategorii klas VII-VIII:
I miejsce –
Weronika Osada z PSP w Uszwi, Julia Zelek z PSP nr 3 w Brzesku
II miejsce –
Maria Skirło z PSP w Gnojniku, Milena Zelek z PSP w Lewniowej

III miejsce – Weronika Mucek z PSP w Zaborowie, Julianna Stawiarz z ZSP w Brzesku

Wyróżnienie –Szymon Rozmus z PSP w Woli Dębińskiej

Za organizację i przebieg konkursu odpowiadały panie: Anna Gadowska, Aneta Licak,
Dominika Chudnicka i Renata Gałek. Informacje o sposobie odebrania dyplomów i nagród zostaną przekazane telefonicznie lub mailowo.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia występów laureatów. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w konkursie i gratulujemy nagrodzonym!