VI rocznica śmierci Jana Pawła II

Dnia 11. 04. 2011 r. w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia poświęcona 6 rocznicy śmierci Jana Pawła II.

W tym dniu uczciliśmy również pierwszą rocznicę tragicznych wydarzeń mających miejsce pod Smoleńskiem oraz 71 rocznicę wymordowania polskiej ludności przez NKWD w Katyniu, Starobielsku, Kozielsku i Ostaszkowie.

Scenariusz akademii przygotowały mgr Barbara Musiał i mgr Julita Chrabąszcz, oprawą muzyczną zajęła się mgr Iwona Mikołajek, o wystrój zadbała mgr inż. Dorota Wojtyś. W przedstawieniu wystąpili uczniowie klas Va, Vb, VIa, VIc.

Uczniowie w swoim programie ukazali postać papieża, przypomnieli najważniejsze chwile z jego życia oraz słowa, które nam pozostawił. Akademia stała się możliwością do podziękowania za 25 lat pontyfikatu Ojca Świętego i za jego serce. Dzięki pokazowi multimedialnemu mieliśmy możliwość obejrzenia najbardziej wzruszających i przejmujących zdjęć z pielgrzymek papieża do Ojczyzny, z jego dzieciństwa, młodości, kapłaństwa oraz z okresu pontyfikatu.Mieliśmy również okazję wysłuchać poezji poświęconej życiu Naszego Ojca Świętego.Na koniec tej części akademii wspólnie odśpiewaliśmy ulubioną przez papieża „Barkę”.

Druga część przedstawienia poświęcona została 71 rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz pierwszej rocznicy katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Uczniowie w wierszach i prozie podkreślili wagę tych wydarzeń, przypominając równocześnie jak wielką tragedią dotknięte zostały rodziny ofiar. Na zakończenie minutą ciszy uczciliśmy pamięć o tych, którzy zginęli.