Internetowy zawrót głowy, czyli ….

W dniu 28.02.2011r. w Szkole Podstawowej Nr 3 w ramach Gminnego Programu Profilaktycznego odbyło się przedstawienie Internetowy zawrót głowy, czyli o bezpieczeństwie w Internecie.

Młodzi aktorzy z klas IIIc, IIId, IVc, Vb i VIa pod kierunkiem mgr H. Wojciechowskiej, mgr E. Szczepanek i mgr S. Wąsikiewicz zaprezentowali scenki z życia współczesnego ucznia zafascynowanego możliwościami Internetu. Główny bohater – Jasiek powoli staje się internetowym zombi, zapomina o nauce, treningach, przyjaciołach. Na szczęście rodzice Jaśka szybko orientują się, że ich synowi grozi uzależnienie od komputera. Chłopiec poprawia oceny, odnawia kontakty koleżeńskie i stopniowo wraca do rzeczywistości. Wszystkie wydarzenia na scenie komentuje głośno chór, udzielając rad i przestrzegając Jaśka przed popełnianiem błędów. Zespół raperów również wtrąca swoje uwagi wyśpiewując:

Zaplanuj zawsze czas w Internecie

I żyj radośnie w realnym świecie.

Uatrakcyjnieniem widowiska była prezentacja multimedialna przygotowana przez mgr A. Wnuk zawierająca zasady dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu oraz adresy stron internetowych użytecznych dla dzieci i rodziców.