Fryderyk Chopin rodem warszawianin

29 X 2010 roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego pt.”Fryderyk Chopin rodem warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel”. Do tego projektu zainspirowała nas okrągła rocznica, bo 200-lecie urodzin F. Chopena.

Koordynatorami tego przedsięwzięcia byli: Teresa Kwaśniak, Aneta Franczyk, Zofia Pabian, Iwona Mikołajek, Małgorzata Sadowska .

Celem projektu było przybliżenie osoby wielkiego kompozytora, jego twórczości i niezwykłości jego muzyki oraz oddanie hołdu wielkiemu Polakowi. Projekt realizowany był od września. Do zadań przystąpili uczniowie klas II-VI wraz z wychowawcami. Uczniowie podejmowali różne zadania, brali udział w konkursach: tworzyli albumy, gazetki, plakaty, ilustracje, inscenizacje, w czasie przerw słuchali muzyki.

W czasie podsumowania uczniowie uczestniczyli w montażu poetycko-muzycznym na tle prezentacji multimedialnej, laureatom konkursów wręczone zostały nagrody, można było również podziwiać prace uczniów na przygotowanej wystawie.