Międzypowiatowy konkurs ortograficzny

5 maja 2010 r. w Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej odbył się finał VII Międzypowiatowego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas I- III.
Konkurs swoim zasięgiem objął 12 gmin. Na etapie szkolnym przystąpiło do ortograficznych zmagań prawie tysiąc uczniów a ponad trzystu  zakwalifikowało się do etapu gminnego. W efekcie do samego finału dotarło  34 uczestników.
W trakcie zmagań finałowych uczniowie pisali dyktando oraz  test ortograficzny, rozwiązywali zagadki, uzupełniali brakujące litery w wyrazach, pisali liczebniki. Wykazać musieli się nie tylko umiejętnością poprawnej pisowni, ale również wiedzą na temat zasad ortograficznych.
Komisja oceniająca prace uczniów wysoko oceniła poziom ich umiejętności o czym świadczyć może fakt, że pierwsze miejsce zajęło exequo troje dzieci. Mistrzami ortografii okazali się Maria Macko ze Szkoły Podstawowej w Żabnie, Natalia Augustyn z Lubczy oraz Tobiasz Zieliński z Ryglic.
Miejsce drugie zajęła Katarzyna Korzec , trzecie –  Małgorzata Kupiec. Obie dziewczynki są uczennicami Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody w formie dyplomów, książek oraz przyborów do pisania, które wręczali zaproszeni goście –  wójt gminy Dębno – pan Grzegorz Brach , dyrektor Samorzadowego Centrum Edukacji w Tarnowie pani Barbara Dagmara Niziołek  oraz  dyrektor szkoły – pan Tomasz Gurgul.

Z naszej szkoły najlepiej zaprezentowały się : Julia Kraj kl. III c (6 miejsce) i Weronika Wieczorek kl. III d (9 miejsce).