Światowy Dzień Książki

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI – 23 IV 2010 r

Już po raz szósty obchodzimy w naszej szkole „Światowy Dzień Książki”- doroczne święto ogłoszone przez UNESCO w 1995 r. Ideą tego dnia jest popularyzacja książki i czytelnictwa.

W naszej szkole uczniowie klas IV ,V, VI wzięli udział w konkursie „Pięknego Czytania”, którego mottem były słowa C.K. Norwida „Czytanie rzecz przedziwna-jak gałązka oliwna, jak migdałowy kwiat”

Konkurs rozegrał się w dwóch etapach- klasowym i międzyklasowym w trzech kategoriach.

KLASY IV:

I miejsce: Magdalena Świątek IVb

II miejsce: Magdalena Okas IVc, Wojciech Piotrowski IVc

III miejsce: Kinga Zydroń IVc, Mateusz Sambor IVd

KLASY V:

I miejsce: Julia Bober Va

II miejsce: Katarzyna Radziak Va

III miejsce: Bartosz Owczarek Vd

Wyróżnienie: Katarzyna Gawenda VC

KLASY VI:

I miejsce: Aleksandra Kaim VIb

II miejsce: Anna Herbert VIb

III miejsce: Wiktoria Styrna VId, Jakub Grech VIb

Uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie poezji Danuty Gellnerowej i Doroty Gellner ogłoszonym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę w Brzesku. Na etapie szkolnym w kategorii klas I-III zwyciężyli:

KLASY I

I miejsce: Maria Mikołajek Id

II miejsce: Gabriela Wołek Ib

III miejsce: Aleksandra Klecka Ib, Maria Kubala Ic

KLASY II

I miejsce: Miłosz Bober IIb

II miejsce :Gabriela Porwisz IIa

III miejsce: Sylwia Martyka IIb, Maciej Grech IIb

Wyróżnienie: Gabriela Lis IIa

KLASY III

I miejsce: Julia Dudek IIIb

II miejsce: Łukasz PieprzycaIIIc

III miejsce: Kamila Magiera IIId

Spośród laureatów dwoje uczniów reprezentowało szkołę na szczeblu powiatowym a byli to: Miłosz Bober IIb i Gabriela Porwisz IIa

Na zakończenie uroczystości uczniowie mogli posłuchać pięknego czytania w wykonaniu nauczycieli naszej szkoły. Wybrane fragmenty czytali: dyrektor szkoły mgr Dorota Wójcik, mgr Magdalena Głowacka, mgr Paweł Sitarz i mgr Teresa Kwaśnisk.