Rocznica śmierci Jana Pawła II

Już po raz piąty uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 uczcili pamięć Jana Pawła II, w rocznicę Jego śmierci przygotowali akademię , której myśl przewodnia brzmiała:„ Szukałem was, a teraz wy przyszliście do mnie”.

W montażu słowno- muzycznym uczniowie przybliżyli naukę Papieża Polaka, najważniejsze myśli i słowa przekazywane przez Niego podczas 27 letniego pontyfikatu. Śpiewem i słowem cała społeczność szkoły oddała hołd Ojcu Świętemu.

W akademii wzięli udział uczniowie z klasy : 4a i 5a.

Oprawę muzyczną przygotowała pani mgr I. Mikołajek, o oprawę plastyczną zadbała pani mgr D. Wojtyś.

Scenariusz akademii oraz pokaz multimedialny opracowały : ks. mgr Ł. Matyka, mgr E. Szczepanek, mgr A. Wnuk.

Uroczystość zbiegła się z tragicznym wydarzeniem, katastrofą prezydenckiego samolotu. Uczniowie wspomnieli wszystkie 96 ofiary, przedstawiono krótki pokaz multimedialny, który przypomniał tragiczne chwile dla wszystkich Polaków z 10 kwietnia 2010roku. Poległych uczczono minutą ciszy. Pokój Ich duszom…..

E.Szczepanek