Projekt językowy „In The World Of Tales”

Dnia 25.03.2010r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Brzesku odbył się projekt językowy pt.: „In the word of tales”. W ramach projektu zaprezentowane zostały inscenizacje bajek i przypowieści w języku angielskim.
Celem projektu, było zachęcenie wszystkich uczniów do nauki języków obcych i ukazanie im jak bardzo język obcy jest potrzebny w dzisiejszych czasach. Udział w przedstawieniu uaktywnił uczniów, oraz pozwolił odkryć nieznane im do tej pory pola, w których mogą się realizować, a także dziedziny mogące stać się przedmiotem ich zainteresowań. Uczniowie realizując swoje pomysły jednocześnie promowali konieczność posługiwania się przynajmniej jednym językiem obcym.

Pierwsi na scenie wystąpili uczniowie klasy 5a, 6b i 6d, którzy pod opieką pani Eweliny Hachaj i pani mgr Agnieszki Wnuk ukazali świat niebezpieczeństw czyhających w domu na zwierzęta w postaci sprzętów domowych (potworów) w przedstawieniu pt.: „Home Monsters”.

Następnie wystąpili uczniowie klas IVa, IVc, Vb i Vd, którzy pod kierunkiem pani mgr Anny Gadowskiej i pani Dominiki Pieprzyk zaprezentowali inscenizację bajki pt.: ”Jasper and a Hundred Hares”, która uczy, że dobre uczynki nigdy nie pozostają bez echa a dobro zawsze do nas powraca, nieraz ze zdwojoną siłą.

Na zakończenie uczniowie klas 5a,6c pod opieką pani Franciszki Janory, przedstawili przypowieść o talentach wg św. Mateusza.

Uczniowie na zajęciach kółek przedmiotowych przez trzy miesiące zajmowali się przygotowaniami poświęconymi ww inscenizacjom.  Bardzo wiele czasu zajęły próby i nauka ról, jednak przedstawienie wypadło doskonale i starania wszystkich zaangażowanych zostały nagrodzone.

W ramach projektu został również zorganizowany konkurs języka angielskiego pt.: „I ty też możesz zostać scenarzystą”, w którym uczniowie klas 4-6 pisali własne scenariusze bajek w języku angielskim. Pierwsze miejsce w konkursie zajęły uczennice klasy VI c Gloria Kostrzewa oraz Beata Kotra, wyróżniona została uczennica klasy VI d Wiktoria Styrna.