Święto szkoły

26 lutego 2010 r odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Szkoły. Była to szczególna okazja, aby przybliżyć całej społeczności szkolnej sylwetkę naszego patrona Mikołaja Kopernika.

Akademia rozpoczęła się bardzo miłym akcentem. Było to rozdanie nagród laureatom konkursu plastycznego oraz konkursu wiedzy o naszym patronie.

Część główną stanowiło przedstawienie, którego punktem kulminacyjnym było „przeniesienie się” młodych aktorów do filmowej adaptacji epoki w której żył M. Kopernik. Była to prawdziwa lekcja rozrywki i historii.

W akademii wzięli udział uczniowie z klasy : 5a,5b,5c,5d,6b,6d.

Oprawę muzyczną w klimatach hip-hopu przygotowała pani mgr I. Mikołajek, o oprawę plastyczną zadbała pani mgr D. Wojtyś.

Scenariusz akademii oraz pokaz multimedialny opracowały : mgr M. Sadowska, mgr M. Czapkowicz, mgr M. Dudek.