”Co słychać w jesiennym lesie?”

Dnia 18 grudnia 2009 roku o godzinie 10.45 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Brzesku odbyła się uroczysta prezentacja, pt. ” Co słychać w jesiennym lesie?” wieńcząca projekt edukacyjny : Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia Drogą do Wiedzy.   Jest to przedsięwzięcie współfinansowane  przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W pierwszym etapie tegoż projektu, który trwał sześć miesięcy uczestniczyli uczniowie klasy 2 „d” pod opieką wychowawcy pani mgr Joanny Rdzawskiej. Prezentacja  miała charakter inscenizacji na podstawie wierszy, piosenek i utworów muzycznych o tematyce jesiennej z wykorzystaniem pomocy, przyborów przeznaczonych do nauki i zabawy w Dziecięcych Ośrodkach Zainteresowań. Scenografia  przedstawiała las jesienną porą. Wykorzystane zostały prace plastyczne wykonane przez uczniów w czasie trwania projektu, ilustracje z cyklu „Rok wierszem malowany” oraz prace wykonane specjalnie na potrzeby prezentacji. Mali aktorzy wcielili się w rolę zwierząt leśnych, które przygotowują się do nadchodzącej zimy.  Wykorzystane zostały fragmenty utworów m.in.: D. Gellnerowej, Cz. Janczarskiego, J. Brzechwy, M. Wojciechowicz oraz krótkie rymowanki i wierszyki autorstwa wychowawcy. Kwestie dzieci były przeplatane utworami muzycznymi, które uczniowie wykonywali wspólnie na scenie tworząc jednocześnie akompaniament na instrumentach muzycznych. W czasie prezentacji wykorzystano pomoce związane z projektem. Pod koniec prezentacji nastąpiło uroczyste przekazanie przyborów i środków obecnej klasie 1 „d”, która rozpoczyna drugi etap projektu.