Akademia – 11 listopada

Akademia z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę.

Dnia 11 listopada na terenie naszej szkoły odbyła się akademia poświęcona obchodom 91 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klas Va,V b i VI b

Motto przewodnie tegorocznej uroczystości brzmiało „Polaków drogi do wolności”. Inscenizacja przygotowana pod kierunkiem mgr Anny Wesołowskiej i mgr Magdaleny Głowackiej miała na celu w sposób przekrojowy przypomnieć ważniejsze fakty historyczne z czasów niewoli Polski.

Dzieci zaprezentowały utwory liryczne i scenki historyczne opowiadające o odwadze i poświęceniu wielu pokoleń Polaków. Zdolni soliści oraz chórek prowadzony przez panią Zofię Pabian urzekły publiczność ciekawą interpretacją pieśni patriotycznych. Łzy wzruszenia pojawiły się w oczach zgromadzonych na widok przepięknie odtańczonego poloneza symbolizującego lata emigracyjnych tułaczek i wędrówek naszych rodaków.

Cieszymy się, że występ młodych wykonawców, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowania, spotkał się z dużym aplauzem zarówno ze strony ich kolegów jak i nauczycieli.

Tegoroczna akademia miała na celu uświadomić uczniom takie wartości jak wolność,niepodległość,suwerenność i patriotyzm.