Rocznica śmierci Jana Pawła II

Wspomnienie Jana Pawła II w czwartą rocznicę Jego śmierci.

Dnia 31 marca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Brzesku odbyła się prezentacja projektu – wspomnienia z okazji czwartej rocznicy przejścia do Domu Ojca, Sługi Bożego, papieża Jana Pawła II. Uczniowie naszej szkoły zebrali się w sali gimnastycznej, aby raz jeszcze spotkać się z ukochanym Ojcem Świętym.

Montaż słowno-muzyczny połączony z prezentacją multimedialną został przygotowany przez: mgr Agnieszkę Wnuk, mgr Monikę Dudek oraz Franciszkę Zwierz . Projekt przybliżył uczniom sylwetkę Tego Wielkiego Człowieka i przypomniał Jego słowa skierowane do każdego z nas. Recytatorzy, narratorzy, soliści powtarzali: nie lękajcie się, żaden człowiek nie jest tak do końca zły, nie obawiajcie się trwać przy swoim bliźnim, dostrzegajcie obok drugiego człowieka, nie ma niczego ważniejszego nad miłość.

W prezentacji – spotkaniu w studiu telewizyjnym osób związanych z Ojcem Świętym – wystąpili uczniowie klasy 4a i 6c. Całość dopełniała wspaniała dekoracja, którą stanowił wielki portret (3 m x 3 m) malowany na płótnie przez mgr inż. Dorota Wojtyś wraz z uczniami z kółka plastycznego oraz oprawa muzyczną, o którą zadbała mgr Iwona Mikołajek, natomiast za stronę techniczną odpowiadał mgr Marek Małysa.

W ramach projektu został również zorganizowany konkurs plastyczny pt.: „Ojciec Święty oczami dzieci”. Brali w nim udział uczniowie klas 1-6. Polegał on na przedstawieniu papieża Jana Pawła II. Praca mogła być wykonana dowolną techniką. Najciekawszą wykonała Karolina Baniak z klasy 4a zajmując I miejsce w konkursie.

Wspomnienie o Ojcu Świętym było wyjątkowe, ponieważ w jego realizację aktywnie włączyli się rodzice występujących uczniów. Pan Łukasz Holik wykonał wspaniałą prezentację multimedialną, a państwo Beata i Grzegorz Franczakowie przygotowali do przedstawienia zespół muzyczny z klasy 4a. Wspierali ich w tym zadaniu również pani Aneta Baniak i pan Grzegorz Noga.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób oraz pracy jaką włożyli w realizację tego występu projekt wywołał spontaniczne reakcje uczniów, nauczycieli i rodziców, w niejednym oku pojawiły się łzy a dzieci z mocą powtarzały, że są pokoleniem Jana Pawła II i chcą, żeby tak pozostało na zawsze.