Regulamin Multimedialnego Centrum Informacji

Regulamin korzystania z Multimedialnego Centrum Informacji w bibliotece szkolnej.

I Zasady ogólne:

MCI udostępnia uczniom, nauczycielom i pracownikom Szkoły stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu w celach edukacyjnych i dydaktycznych. Przy stanowisku komputerowym mogą znajdować się maksymalnie dwie osoby.

II Zasady szczegółowe:

1.       Użytkownik ma prawo do:

o        korzystania z komputerów oraz zasobów w granicach określonych przez administratora

2.       Użytkownik ma obowiązek:

o        podporządkować się zaleceniom nauczycieli – bibliotekarzy

o        szanować sprzęt i oprogramowanie

o        zgłaszać wszelki uszkodzenia lub nieprawidłowości w pracy komputera

o        wpisać się do Zeszytu korzystających z MCI (jest to jednocześnie zobowiązanie do przestrzegania niniejszego Regulaminu)

3.       Użytkownikowi nie wolno:

o        dokonywać jakichkolwiek zmian w konfiguracji oraz w plikach systemowych

o        instalować jakiegokolwiek innego oprogramowania do realizacji celów niezgodnych z prawem polskim i międzynarodowym

o        przeszkadzać głośnym zachowaniem

o        używać programów, których nie znasz

o        wykorzystywać komputera do prowadzenia prywatnej korespondencji, gier czy zabaw

W przypadku stwierdzenia naruszenia obowiązujących zasad, nauczyciel bibliotekarz  ma prawo do natychmiastowego przerwania pracy użytkownika i może nałożyć karę w postaci całkowitego lub czasowego korzystania ze stanowiska komputerowego.

Za wszelkie mechaniczne uszkodzenia sprzętu komputerowego i oprogramowania odpowiada finansowo użytkownik. Jeżeli jest niepełnoletni, wówczas odpowiedzialność ponoszą rodzice lub opiekunowie.