Regulamin czytelni

REGULAMIN CZYTELNI

Lokal.

1.       Prawo korzystania z czytelni mają uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły.

2.       Czytelnia jest czynna w godzinach pracy biblioteki.

3.       W pomieszczeniu czytelni obowiązuje cisza, zarówno w czasie godzin lekcyjnych jak i przerw.

4.       Kategorycznie zakazuje się wnoszenia i spożywania napojów, kanapek, itp.

5.       W czytelni mogą przebywać osoby korzystające ze zbiorów, uczące się lub uczestniczące w lekcjach prowadzonych przez nauczyciela.

6.       Za zachowanie uczniów i porządek w czasie lekcji odpowiada nauczyciel prowadzący zajęcia.

7.       Korzystający z czytelni są wpisywani do zeszytu odwiedzin.

Zbiory.

1.       Ze zbiorów czytelni można korzystać w czytelni lub poza biblioteką w takich przypadkach jak: kserowanie, wypożyczanie na godzinę lekcyjną lub na jeden dzień do domu (za zgodą bibliotekarza). Dotyczy to również innych zbiorów.

2.        Dostępne są również czasopisma, które po przeczytaniu należy odnieść  na ustalone miejsce.

3.       Bibliotekarz pomaga w doborze lektury na określony temat i w korzystaniu z warsztatu informacyjnego.

4.       Przed opuszczeniem czytelni należy zwrócić książki bibliotekarzowi.

5.       Czytelnik odpowiada osobiście za zbiory, z których korzysta.

6.       Dostrzeżone uszkodzenia należy zgłosić bibliotekarzowi.