Konkurs kolęd i pastorałek

Konkurs kolęd i pastorałek.

W dniu  27 stycznia 2009 r w Publicznej Szkole Podstawowej nr3 odbył się konkurs kolęd i pastorałek. Regulamin zakładał, że każda klasa może zgłosić 3 podmioty wykonawcze tzn. solistów i zespoły, które mają zaprezentować jedną kolędę lub pastorałkę. Chętnych było wielu, a wybór utworu, dla niektórych uczniów – trudny. W ostatecznej decyzji pomagali nauczyciele muzyki  Zofia Pabian i Jwona Mikołajek. W trudnej sytuacji znaleźli się uczniowie klas czwartych, którzy w tym roku szkolnym nie uczą się muzyki. Stanęli jednak na wysokości zadania i zgłosili swoich przedstawicieli do rywalizacji.U większości występujących dało się zaobserwować zdenerwowanie, które miało wpływ na wykonywanie utworu. Dla niektórych wykonawców  był to  pierwszy publiczny występ.

Komisja w składzie: siostra katechetka Maria Filipowska, ks. Łukasz Matyka, Teresa Kwaśniak i nauczyciele muzyki miała nie lada problem. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom, zarówno dziewczęta jak i chłopcy (znaleźli się tacy odważni), czym ucieszyli jury, ale jednocześnie wprawili ich  w zakłopotanie. Wybór był trudny. Wystąpiło 18 solistów i 10 zespołów. Utwory wykonywane  były solo lub zespołowo a capella, z akompaniamentem nagranym na płycie oraz własnym.

Pięknie zaprezentowały się zespoły : z kl. 6b (uczniowie sami akompaniowali sobie na instrumentach),  4a i 4b, które nagrodzono I miejscem.

Wielkim zaskoczeniem okazał się występ zespołu z kl.4a, któremu akompaniował ojciec śpiewającego w zespole chłopca – ściany w jadalni zadrżały, serca wszystkie zabiły mocniej w rytm góralskiej pastorałki. III miejsce zdobył kwartet z kl.4c, wyróżnienie: duet z kl.5c i zespół z 6c.

Wspaniale zaprezentowali się wszyscy soliści, ale najlepsze okazały się : Klaudia Zdybel z kl.4a, Aleksandra Kaim z 5c i Sara Widła z 6c – które nagrodzono I miejscem.

Pozostałe  lokaty przedstawiają się następująco:

II miejsce : Konrad Cogiel – 4d, Agnieszka Obal – 4d, Julia Koczaska – 5d, Kamila Baniak – 6a

III miejsce : Zuzanna Magiera – 4a, Ernest Brzoza – 5a, Karolina Piotrowska – 6b

Wyróżnienie : Katarzyna Gawęda – 4c, Wiktoria Styrna – 5d, Ida Mikulińska – 6b, Luiza Duda – 6d.

Konkurs ten zakończył okres śpiewania  kolęd i pastorałek. Wspomnieniem po nim pozostaną otrzymane nagrody.

A za rok – znowu zabrzmią kolędy i pastorałki.