Teatrzyk w języku niemieckim

21 stycznia 2009 roku Szkołę odwiedzili nas starsi koledzy z Publicznego Gimnazjum nr 1. Do tej wizyty przygotowywali się od dłuższego czasu, próby do przedstawienia trwały kilka tygodni. Bo taki właśnie był główny cel wizyty – wystawienie jasełek i baśni braci Grimm zatytułowanej „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Młodzi aktorzy sprawdzili się znakomicie, tym bardziej, że sztuka wystawiana była w języku niemieckim. Gra uczniów, specjalnie na tę okazję przygotowana scenografia oraz stroje zrobiły na nas duże wrażenie, więc zostały nagrodzone gromkimi brawami. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele włożyli w to przedsięwzięcie dużo pracy i czasu, ale było warto!
W przedsięwzięciu uczestniczyły klasy 3b, 1d oraz 2a. Młodzież grała w języku niemieckim, a opiekę nad młodymi aktorami sprawowały germanistki – mgr Marta Kubala-Szewczyk, mgr Małgorzata Zwolak, mgr Magdalena Duda oraz nauczycielka muzyki mgr Iwona Mikołajek