WIGILIA

Dzień Wigilii w naszej szkole miał niecodzienną oprawę. Jasełka, wigilijny stół, przystrojona choinka, wspólne śpiewanie kolęd, a przede wszystkim składanie sobie życzeń, to wszystko dostarczało wzruszających  przeżyć, a także uczyło dobrych manier.

W tej niezwykłej scenerii przy wigilijnym stole uczniowie mogli sprawdzić czy znają zasady kulturalnego zachowania się. W okresie przedświątecznym został ogłoszony konkurs na „NAJPIĘKNIEJ NAKRYTY KLASOWY WIGILIJNY STÓŁ w ramach projektu GRZECZNOŚĆ NA CO DZIEŃ W TRÓJCE . W konkursie wzięły udział  klasy II,. III, IV, V, VI. Ocenie podlegało:

Ø  przygotowanie zgodnie z tradycją wigilijnego stołu (znajomość potraw wigilijnych; symbolika wigilijnego stołu – opłatek, sianko, dodatkowe nakrycie; pomysłowość, aranżacja i estetyka stołu; dobór elementów dekoracyjnych

Ø  kulturalne zachowanie się przy wigilijnym stole (stworzenie miłej i serdecznej atmosfery; wspólne dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń; stosowanie zwrotów grzecznościowych przy stole i podczas składania życzeń ; kultura spożywania posiłków; dobór stroju do okoliczności

Ø  efekty dodatkowe (estetyka otoczenia, wystrój sali ; dobór podkładu muzycznego lub śpiewanie kolęd; ład i porządek w klasie).

Oceniające konkurs w kl. IV-VI jury w składzie : mgr Maria Bawół, mgr Teresa Kwaśniak, mgr Agnieszka Leś, mgr Anna Wesołowska , a w kl. II i III mgr Teresa Kwaśniak, mgr Renata Libera i mgr Teresa Sediwy na podstawie obserwacji, rozmów z wychowawcami oraz zdjęć wykonanych w trakcie wigilii, stwierdziło, że  wszystkie stoły były wspaniałe, wyjątkowe i niepowtarzalne, a dzieci zachowywały się nienagannie i stosownie do okoliczności. Najładniejsze stoły wigilijne uchwycone w kadrze to : stół wigilijny w kl. 4c, 5b, 6d, a na poziomie klas II i III: 2b, 2c, 2d, 3a, 3b, 3c. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i składamy podziękowania dla Rodziców, którzy włączyli się w przygotowanie wigilii  i  wspólnie przeżywali te radosne chwile.