Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

Dnia 24 października w naszej szkole odbyło się spotkanie z lubianym przez dzieci autorem książek Grzegorzem Kasdepke. Do spotkania tego uczniowie klas II i III przygotowywali się pod kierunkiem nauczycieli uczących w tych klasach i biblioteki szkolnej od 15 września. Dzieci zapoznały się z biografią autora i jego twórczością. Została opracowana gazetka pt.” Opowiadania dla łobuzów i nie tylko”. Wychowawczynie czytały książki takie jak:  „Bon czy ton, savoir-vivre dla dzieci”, „Kacperiada”, „Co to znaczy Kuba i Buba” i inne, z których każdy mógł się dowiedzieć, jak człowiek dobrze wychowany zachowuje się w różnych sytuacjach. W oparciu o przeczytane książki uczniowie wzięli udział w konkursie „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ILUSTRATOREM KSIĄŻEK”.Jego laureatami zostali uczniowie na poziomie klas drugich: I miejsce: Julia Kraj kl. IIc, II miejsce:  Łukasz Pieprzyca IIc, III miejsce Martyna Kubala kl. IIc, a na poziomie klas trzecich: I miejsce: Klaudia Marecik kl. IIId, II miejsce Oliwia Gargul kl. IIId, III miejsce Rafał Olesiński kl. IIIa oraz wyróżniono prace Bartosza Kowala kl. IIId, Aleksandry Zawadzkiej kl IIId i Oskara Lincy kl. IIIa. Został także  zorganizowany kiermasz książek autora na którym uczniowie mogli nabyć książki na własność. Spotkanie odbyło się w miłej i pełnej humoru atmosferze. Młodzi czytelnicy z wielkim zaciekawieniem słuchali żartobliwych opowieści pisarza. Autor czytał dzieciom fragmenty swoich książek. Rozmawiał z nimi o związkach frazeologicznych których używamy w życiu codziennym, jak należy się zachować w różnych sytuacjach, przepisach kulinarnych, rozwiązywali zadania matematyczne. Następnie odbyła się konferencja prasowa na której przyszli dziennikarze zadawali pytania autorowi na temat jego życia i twórczości. W kolejnej części spotkania pan Grzegorz wręczył nagrody laureatom konkursu „ I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ILUSTRATOREM KSIĄŻEK”. Na zakończenie autor podpisywał książki które dzieci wcześniej zakupiły na kiermaszu.

Całością koordynowali nauczyciele bibliotekarz mgr Teresa Kwaśniak i mgr Aneta Franczyk współpracując z nauczycielami nauczania zintegrowanego i Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Brzesku.