Komunikat z 16 kwietnia 2021 r.

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku informuje, że na podstawie nowelizacji Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 15 kwietnia 2021 r., zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (DZ. U. z 2021 r., poz. 701)  nauka zdalna w szkole została przedłużona  do 25 kwietnia 2021 r. :

1. W trybie zdalnym uczą się klasy I -VIII.
  2. Stacjonarnie pracują  uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
  3. Z opieki świetlicy szkolnej w pierwszej kolejności mogą korzystać dzieci osób zatrudnionych w podmiotach, wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób, realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid -19. Rodzice dziecka, którzy chcą korzystać z wyżej wymienionej opieki, składają do dyrektora pisemny wniosek  stanowiącego załącznik nr 1 do  Zarządzenia Dyrektora PSP nr 3 w Brzesku nr 31/2020/2021 z 15 kwietnia 2021 r. oraz oświadczenie,  potwierdzające prawo do korzystania z tej formy, stanowiące załącznik nr 2 do wyżej wymienionego zarządzenia.
  4. Uczniowie, którzy nie mogą uczyć się w domu z uwagi na rodzaj dysfunkcji, realizujący zindywidualizowaną ścieżkę kształcenia lub z powodu innych ważnych przyczyn: sytuacji zawodowej rodziców, problemów lokalowych czy rodzinnych albo  słabego lub stale zanikającego dostępu do Internetu itp.,  na prośbę Rodziców, mogą mieć zorganizowane zajęcia zdalne na terenie szkoły.
  5. Uczniowie klas IV – VIII będą mogli skorzystać z konsultacji indywidualnych lub grupowych, prowadzonych na terenie szkoły, w terminach wskazanych w harmonogramie, umieszczonym na stronie internetowej szkoły, po wypełnieniu przez rodziców pisemnego wniosku stanowiącego załącznik nr 1 do  Zarządzenia Dyrektora PSP nr 3 w Brzesku nr 31/2020/2021 z 15 kwietnia 2021 r.

Zobowiązuję Państwa do śledzenia komunikatów umieszczanych na stronach: Głównego Inspektora Sanitarnego https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/  oraz https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/zasady-funkcjonowania-szkol-i-placowek-od-19-kwietnia

Dorota Wójcik
Dyrektor PSP nr 3 w Brzesku