Komunikat z 12 lutego 2021 r.

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku informuje, że na podstawie nowelizacji Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 12 lutego 2021 r., zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2021, poz.283) od 15 lutego 2021r. do 26 lutego 2021 r. w szkole nadal obowiązuje nauczanie hybrydowe:
1. Stacjonarnie pracują  klasy I -III.
2. W trybie zdalnym uczą się klasy IV – VIII.
3. W trybie stacjonarnym pozostają wychowawcy świetlicy, bibliotekarze, pedagodzy, psycholog, logopedzi, pedagodzy specjalni, nauczyciele prowadzący zajęcia rewalidacyjne oraz zajęcia specjalistyczne z uczniami posiadającymi orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
4. W formie mieszanej: częściowo stacjonarnej, częściowo zdalnej pracują nauczyciele zajęć specjalistycznych i wychowania fizycznego.
5. Uczniowie, którzy nie mogą uczyć się w domu z uwagi na rodzaj niepełnosprawności lub z powodu innych ważnych przyczyn: sytuacji zawodowej rodziców, problemów lokalowych, rodzinnych albo  słabego lub stale zanikającego dostępu do Internetu itp.,  na prośbę Rodziców, mogą mieć zorganizowane zajęcia zdalne w szkole.
6. Uczniowie klas IV – VIII będą mogli skorzystać na terenie szkoły z konsultacji indywidualnych lub grupowych w terminach wskazanych w harmonogramie, umieszczonym na stronie internetowej szkoły.
Wszystkie istotne regulacje, dotyczące organizacji pracy szkoły, znajdują się w Zarządzeniu Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku  nr 23/2020/2021 z 12 lutego 2021 r. w sprawie określenia sposobu realizacji zadań szkoły, organizacji pracy i bezpiecznego funkcjonowania w sytuacji wzrostu zakażeń COVID-19 i tym samym trwającego nadal na terenie Polski stanu epidemii.

Proszę również o śledzenie komunikatów umieszczanych na stronach: Głównego Inspektora Sanitarnego https://liblink.pl/ub4pgHyU1z
oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki: :https://liblink.pl/ElMarA5eOg

Dorota Wójcik