KOŁO TEATRALNE „MISZMASZ” NAGRODZONE w „BAJDURKU”

Z radością informujemy, że szkolne koło teatralne MISZMASZ otrzymało aż pięć nagród w Internetowym Małopolskim Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży… z okazji 35 lat BAJDURKA!

Małopolski Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK od momentu swoich narodzin w 1986 roku jest spotkaniem teatrów dziecięcych i młodzieżowych, a jego podstawowym celem – mobilizacja i zachęcanie placówek szkolnych oraz ośrodków kultury do aktywności teatralnej, zarówno do pracy twórczej, jak i do oglądania spektakli. W tym roku BAJDUREK obchodzi swoje 35 – lecie.  Z tej okazji wszystkie zespoły teatralne z województwa małopolskiego zostały zaproszone do udziału w wyjątkowym wydarzeniu, mającym na celu podtrzymywanie teatralnej tradycji najmłodszego pokolenia Małopolan. Specyficzna sytuacja, związaną z pandemią COVID-19 i licznymi obostrzeniami, ograniczającymi możliwość występów publicznych, spowodowała, iż tegoroczna edycja została wyjątkowo zorganizowana poprzez przeniesienie wydarzenia do sieci.

Internetowy Małopolski Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży… z okazji 35 lat BAJDURKA zorganizowany został na zasadach konkursu i realizowany był od 2  do 30 listopada w formule online na dedykowanej do przeprowadzenia tego typu wydarzenia platformie internetowej, umożliwiającej nieograniczone w okresie trwania Festiwalu oglądanie spektakli w sieci, jak również głosowanie na nagrodę publiczności.

W Festiwalu zostały zaprezentowane nagrania 34 spektakli, zarówno premierowych jak i wspomnieniowych, w gronie których znalazły się trzy przedstawienia  Koła Teatralnego MISZMASZ zrealizowane w latach 2015 – 2019. Komisja Artystyczna w składzie:

Ilona Stanaszek – główny specjalista ds. teatru MCK „Sokół” w Nowym Sączu,

Anna Lenczewska – aktorka,

Janusz Michalik – specjalista ds. animacji kultury i teatru MCK „Sokół” w Nowym Sączu,

Jacek Milczanowski – aktor, reżyser, autor, scenograf

po obejrzeniu online wszystkich spektakli teatralnych postanowiła podziękować Kołu Teatralnemu MISZMASZ

•  za niebanalne wykorzystanie motywów klasyki baśniowej, stworzenie interesującej kreacji zbiorowej i zaproszenie do świata metafor w spektaklu Kaja i Gerda.
  • za stworzenie na motywach „Alicji w krainie czarów” Lewisa Carrolla przejrzystej linii narracyjnej oraz udaną próbę odpowiedzi na filozoficzne pytania subtelnym językiem teatralnym w spektaklu Jestem Alicja.
  • za twórcze potraktowanie tekstu „Balladyny” Juliusza Słowackiego i zbudowanie autonomicznego świata śmiało operującego multiplikacją w spektaklu Siostra – nie siostra.

Ponadto Komisja Artystyczna po dokonaniu wnikliwej oceny wszystkich spektakli teatralnych zgłoszonych do udziału w Internetowym Małopolskim Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży… z okazji 35. lat BAJDURKA przyznała Kołu Teatralnemu MISZMASZ

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wsparli nasze szkolne koło teatralne i oddawali głosy na wyżej wspomniane spektakle w internetowym głosowaniu na nagrodę publiczności.

Opiekunki Koła Teatralnego MISZMASZ

Agata Kawalerczyk