I Gminny Konkurs Fotograficzny „Jesienny spacer”

Na początku października został ogłoszony I Gminny Konkurs Fotograficzny pod hasłem „Jesienny spacer”.   Konkurs skierowany był do uczniów klas V–VIII szkół podstawowych.

Celem konkursu było:

– rozwijanie osobistych zainteresowań dzieci i młodzieży, ich wrażliwości estetycznej   oraz indywidualnych zdolności twórczych;

– popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki;

– prezentacja twórczego spojrzenia młodego pokolenia na współczesny świat;

– promowanie walorów polskiej przyrody, flory, fauny, grzybów oraz krajobrazów na  mapie Polski;

– umożliwienie fotografującym zaprezentowania swojego dorobku mieszkańcom gminy  Brzesko.

Konkurs został przeprowadzony pod patronatem Wojnickiego Towarzystwa Fotograficznego „FOTUM”. Do konkursu zostało zgłoszonych 29 prac uczniów z:  Publicznej Szkoły Podstawowej w Jasieniu, Publicznej Szkoły Podstawowej w Porębie Spytkowskiej oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku. Członkowie „FOTUM” wyłonili najciekawsze prace i przyznali I, II i III miejsce oraz 3 wyróżnienia.

I miejsce: Emilia Górka

II miejsce: Wiktor Nieć

III miejsce: Lena Lewandowska

Wyróżnienie: Jakub Wielgosz

Wyróżnienie: Oskar Put

Wyróżnienie: Wiktoria Górka

Dziękujemy WTF „FOTUM”  za pomoc w organizacji konkursu i gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych i pełnych twórczego spojrzenia prac, które ukazują piękno otaczającej nas przyrody.

Zapraszamy do obejrzenia nadesłanych fotografii.