Wręczenie nagród – Konkursy z języka niemieckiego 2019/2020

W końcu nadeszła długo oczekiwana chwila. Udało nam się wręczyć nagrody z konkursów, które odbyły się z zeszłym jeszcze roku 2019/ 2020. Pandemia pokrzyżowała nasze plany, ale my się nie dajemy i walczymy dalej.

1. Konkurs Leselust organizowany przez Instytut Goethego wymagał od uczestników przeczytania książki w języku niemieckim oraz napisania krótkiej recenzji na jej temat. Było to nie lada wyzwanie, ale 12 śmiałków z naszej szkoły podjęło się tego zadania.

I miejsce zajęła Kamila Zelek z klasy 7b

II miejsce zajęła Nadia Węgiel z klasy 5d

III miejsce zajęła Natasza Dadej z klasy 5d

W konkursie uczestniczyli uczniowie z klas 7b, 5a i 5d (Rok szkolny 2019/2020).

2. Konkurs plastyczno- językowy KALIGRAM, który polegał na wizualnym przedstawieniu słowa w języku niemieckim cieszył się w śród naszych uczniów ogromną popularnością. W konkursie wzięło udział 60 osób. Wybór zwycięskich prac nie był łatwy. Wszyscy wykazali się niezwykłą inwencją twórczą.

I miejsce- Kinga Kolbusz klasa 6e oraz Kamila Zelek klasa 7b

II miejsce- Katarzyna Franczyk klasa 6e oraz Patrycja Sławek klasa 8c

III miejsce- Gabriela Rogula klasa 8c oraz Nikodem Gałat klasa 6c

Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Dziękujemy za udział w konkursach. Obiecujemy kolejne i liczymy na Wasze zainteresowanie.