Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „Kaktus”

3 marca 2020r. w Szkole Podstawowej im. P. Michałowskiego w Krakowie odbył się II i III etap Konkursu Ortograficznego „Kaktus”, w którym wśród 60 uczniów znaleźli się reprezentanci naszej szkoły. Z testowymi zadaniami ortograficznymi i finałowym dyktandem zmierzyli się Hanna Duda z kl. 3d (wych. Edyta Toboła), Zofia Bujak z kl. 2 c (wych. Luiza Płaczek) i Wiktor Multan z kl. 3a (wych. Izabella Czernecka). Wykazali się dużą wiedzą i ortograficznymi umiejętnościami. Najlepiej poradziła sobie uczennica z klasy 3d Hania Duda, która zajęła 4. miejsce i otrzymuje tytuł Laureata Konkursu, a Zosia Bujak z klasy 2c wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się z sukcesu dziewczynek.

Wszystkim uczestnikom konkursu, a także nauczycielom, którzy uczyli i wspierali dzieci, gorąco dziękujemy!

Teresa Sediwy