Nasza drużyna „Odysei Umysłu” w finale ogólnopolskim konkursu!

Przed nami mistrzostwa Polski!

Dwie drużyny reprezentowały naszą szkołę podczas Eliminacji Regionalnych Odysei Umysłu w Katowicach, 7.03.2020 r., mierząc się z zespołami z województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego. Tegoroczne zadanie dla uczestników projektu polegało na wykonaniu spektaklu pod hasłem ,,Perspektywa detektywa ‘’oraz spontanu.

Drużyna w składzie :Tomasz Fidelus ,Marcel Jakubas, Lena Lewandowska, Karolina Madej, Amelia Mrówka, Magdalena Wójcik  zajęła I  miejsce w swojej kategorii wiekowej oraz zadaniowej i awansowała do  Finału Ogólnopolskiego.

Trenerem grupy jest pani Agnieszka Dzieńska.

Natomiast druga drużyna, składająca się z uczniów: Kamila Zelek ,Kamila Rosa, Julia Wójcik, Jagoda Mila ,Hanna Osyba, Franciszek Osyba, Maciej Żurek uzyskała VII miejsce. Trenerami grupy są Katarzyna Zelek i  Agata Kawalerczyk.

Wszystkim gratulujemy, a finalistom życzymy sukcesów podczas rozgrywek w Gdyni.

Co to takiego ta ODYSEJA?

Odyseja Umysłu to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Celem Odysei jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Uczenie dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów –  to cel nadrzędny.

Odyseusze uczą się marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo, i tworzyć – rozwiązania oryginalne i efektywne zarazem. Zachęcamy ich, by działali w duchu innowacji – łamiąc schematy i przyzwyczajenia.  Stawiamy przed nimi wyzwania, które wymagają łączenia w praktyce wiedzy i wyobraźni, nauki i sztuki, rąk i umysłów.

Zapraszamy do galerii zdjęć.