Święto Szkoły

Mikołaj Kopernik – któż z nas nie zna tego wybitnego polskiego uczonego? Od 47 lat patronuje on naszej szkole, stając się wzorem do naśladowania dla jej uczniów i absolwentów. 26 lutego cała społeczność „trójki” uczciła pamięć astronoma, uczestnicząc w uroczystej akademii. Najpierw, jak nakazuje tradycja, odśpiewany został hymn szkoły. Następnie pani dyrektor przypomniała największe zasługi Kopernika i podkreśliła, że gdyby nie jego determinacja, siła charakteru oraz wola poznania tego, co niezbadane, wykraczające poza umysł człowieka, ludzkość prawdopodobnie nadal tkwiłaby w błędnym myśleniu. W dalszej kolejności wręczone zostały nagrody laureatom konkursu wiedzy o Mikołaju Koperniku, który co roku przeprowadza pani Dorota Wojtyś. Tym razem zaszczytne wieńce laurowe przeznaczone dla zdobywców pierwszego miejsca przyozdobiły głowy Hanny Dudy z klasy III d oraz Tymoteusza Krzywackiego z klasy V d.  Kolejnym punktem programu był wspaniały występ uczniów z klasy 3 a, którzy w zabawny, ale i pouczający sposób zapoznali swoich kolegów z dokonaniami patrona naszej szkoły i podstawowymi wiadomościami na temat Układu Słonecznego. Część artystyczna została przygotowana przez panią Izabellę Czernecką i panią Judytę Multan. O wystrój sali zadbała pani Dorota Wojtyś.