XI edycja konkursu wiedzy o M. Koperniku zakończona

Dnia 19 lutego 2020 roku odbył się finał XI już edycji szkolnego konkursu wiedzy  o Mikołaju Koperniku. Celem konkursu było jak co roku zapoznanie uczniów z postacią wielkiego Polaka, patrona szkoły, wszechstronnie wykształconego człowieka renesansu – Mikołaja Kopernika, oraz podkreślenie znaczenia jego odkrycia dla rozwoju cywilizacji. Konkurs przebiegał w trzech etapach: eliminacje, półfinał i finał klas III – IV oraz V-VI. Do eliminacji pisemnych przystąpiło ogółem 46 uczniów, w tym szesnastu z klas trzecich i pięciu z klas czwartych. W finale ustnym o laury i złoty medal z wizerunkiem Mikołaja Kopernika rywalizowało już tylko siedmiu uczniów z klas III i IV oraz sześciu uczniów z klas V i VI.

Z przyjemnością informujemy, że złoty medal, a tym samym pierwsze miejsce  w kategorii klas V – VI zdobył: Tymoteusz Krzywacki z kl. V d, miejsce drugie w bardzo wyrównanej rywalizacji zajęła Katarzyna Put z kl. VI c,  a tuż za nią na miejscu trzecim uplasował się Sacha Mateusz z kl. VI d.  Laureatami zajmującymi pozostałe miejsca zostali:  Kamila Górka z kl. VI e, Julia Szczebak z  kl. V c oraz Maja Górka z kl. VI e.

W grupie klas III i IV miejsce pierwsze, a tym samym  złoty medal zdobyła Hanna Duda  z klasy III d, miejsce drugie we wspaniałej rywalizacji wywalczyła Milena Wójcik z kl. IV b, a miejsce trzecie zajął Kamil Kościółek z kl. III a. Laureatami konkursu zostali także: Wiktoria Rybicka  z kl. III c, Kamila Wróbel z kl. III d, Nina Matofij z klasy III b oraz Błażej Sowa z kl. IV b.

Pytania do wszystkich etapów konkursu opracowane zostały przez p. Dorotę Wojtyś Podczas finału pytania zadawali członkowie komisji: p Dorota Wojtyś (przewodnicząca), pAgata Wolszczak, oraz p. Aneta Franczyk. Zmaganiom finalistów przyglądali się koledzy  i koleżanki z ich klas, wybrani przez wychowawców.

Wszystkim zwycięzcom i laureatom serdecznie gratulujemy nie tylko wspaniałej wiedzy o patronie szkoły i zdobytych wyników, ale także kulturalnej rywalizacji. Serdeczne podziękowania i gratulacje składamy także rodzicom i wychowawcom wszystkich uczniów, którzy przystąpili do konkursu. Osiągnięte wyniki na każdym etapie tego konkursu to wynik waszej pracy, motywacji i wielkiego zaangażowania.

Wręczenie medali, dyplomów i rozdanie nagród odbędzie się na uroczystym apelu w obecności społeczności szkolnej.

Dorota Wojtyś