Walentynki po niemiecku

Dzień świętego Walentego można spędzać na różne sposoby. Część uczniów naszej szkoły 14 lutego z zapałem rozwijała swe kompetencje językowe pod okiem najlepszych- czyli w Instytucie Goethego w Krakowie. Tym razem wzięliśmy udział w warsztatach z cyklu „Poranki z książką w bibliotece”, podczas których pan Peter Seraphin opowiada i czyta uproszczone lektury poruszające zagadnienia przyjaźni, pierwszej miłości, zainteresowań i problemów niemieckich nastolatków.

Podczas piątkowych zajęć poznaliśmy bardzo ciekawe i przydatne słownictwo. Jak to zwykle w Instytucie Goethego bywa, połączono pożyteczne z przyjemnym. Nauka przez zabawę oraz niespodzianki w postaci konkursu z nagrodami zawsze bardzo nam się podobają. Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty.

Wszystkich „zakochanych” w języku niemieckim zachęcamy do udziału w konkursach, warsztatach oraz korzystania z bogatej  oferty Instytutu Goethego.

Małgorzata Zwolak