Podsumowanie pierwszego półrocza – oddział dziecięcy

Jeśli chcecie zobaczyć, co podczas pierwszego półrocza wydarzyło się w naszej placówce na Oddziale Dziecięcym brzeskiego szpitala – zapraszamy!

Dzień Życzliwości i pozdrowień

W tym dniu oddział przystrojony został w żółte barwy. Personel jak i pacjenci i ich rodzice składali wszystkim serdeczne życzenia. Każda osoba otrzymała żółtą buźkę do przyklejenia na ubranie a także losowała „życzliwy bilecik” z hasłami. Rozmawialiśmy też o tym, że o życzliwości nie możemy zapominać na co dzień – ona nic nie kosztuje, a potrafi zdziałać tak wiele!

Dzień świąteczny

Kiedy nadchodzi grudzień wszędzie można odczuć atmosferę świąt. Na oddziale też nie mogło jej zabraknąć więc razem z uczniami zadbaliśmy o wystrój sali szkolnej, dziennej i korytarzy. Dopełnieniem było wspólne ubieranie choinki. W tych dniach odwiedzili nas wspaniali goście. Pierwszym z nich był jegomość w czerwonych szatach z długą, białą brodą. Święty przyszedł obdarować dzieci pięknymi prezentami i Bożym błogosławieństwem. W paczkach mali pacjenci znaleźli maskotki uszyte przez członków Klubu Seniora w Gnojniku, a także puzzle, układanki i materiały papiernicze przekazane na ten cel przez prywatnych darczyńców. Kolejnymi gośćmi były Panie z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku. Pani dyrektor Karina Legutek oraz Pani Bernadeta Klimek. W tym roku odwiedziły nas aż dwukrotnie! Po raz pierwszy przed świętami, aby życzyć zdrowia i wręczyć dzieciom piękne książki ufundowane przez firmę Platon Sp. z o.o. Drugi raz gościliśmy je zaraz po nowym roku z kolejnym pakietem książek, tym razem w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Kilka pozycji książkowych zasiliło również naszą małą szkolną/oddziałową bibliotekę za co serdecznie dziękujemy!

Kilka dni przed świętami wraz z uczennicami z klas starszych (na wyróżnienie zasługują w szczególności Magda i Klaudia) przygotowaliśmy ręcznie robione kartki świąteczne, które powędrowały do personelu a także do seniorów przebywających na Dziennym Domu Opieki Medycznej szpitala. Ten dzień był pełen wzruszeń i składania życzeń płynących prosto z serca.

Czytanie bajek

Po raz pierwszy na oddziale mieliśmy przyjemność gościć uczennice z I LO w Bochni. W bajkowych przebraniach umilały czas pacjentom przebywającym na oddziale. Wysłuchaliśmy kilku pięknych bajek i rozmawialiśmy o nauce płynącej z nich. Dodatkowo dziewczyny przygotowały kilka zabaw integracyjnych co szczególnie spodobało się naszym uczniom. Mamy nadzieję, że uczennice z I LO jeszcze nas odwiedzą. Pozdrawiamy!

Oprócz tych wydarzeń w ciągu pierwszego półrocza kontynuowaliśmy współpracę z Panią Bernadetą Klimek, która odwiedzała nas żeby prowadzić lekcje biblioteczne, ale także pomagaliśmy uczniom w nadrabianiu zaległości czy rozwijaniu zainteresowań podczas naszych zajęć.

Drodzy uczniowie, jeśli w nowym półroczu zdarzy się, że będziecie przebywać na Oddziale Dziecięcym to zapraszamy do naszej placówki na terenie szpitala. Życzymy zdrowia i sukcesów w nadchodzącym czasie.

Nauczyciele z Oddziału Dziecięcego w SP ZOZ w Brzesku