Ogólnopolski projekt „Higiena cyfrowa”
Uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie “Higiena cyfrowa”.
Jest to projekt finansowany ze środków budżetu państwa z dotacji udzielonej przez Ministra Cyfryzacji. Podmiotem realizującym Projekt jest Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – NASK. Podmiotem realizującym określone zadania w ramach Projektu jest Fundacja Orły Sportu – FOS.
Cele Projektu:
1. Promowanie zdrowego stylu życia i zdrowych nawyków w życiu online i offline – od higieny cyfrowej po regularną aktywność fizyczną.
2. Pokazanie zależności pomiędzy zdrowym i zrównoważonym trybem życia a codziennym samopoczuciem i ogólną kondycją.
3. Promowanie postaw poprawiających szeroko rozumianą jakość życia uczniów (w tym koncentrację na wykonywanych zadaniach, efektywność, poziom energii, zdrowy sen).
W ramach Projektu przeprowadzone zostały zajęcia z bezpieczeństwa w sieci i wychowania fizycznego. Zajęcia były przeprowadzone przez zrekrutowanych i przeszkolonych nauczycieli naszej szkoły.